Kolory wnętrz w 2024-odkryj nadchodzącą modę

Świat mody i designu nieustannie ewoluuje, a rok 2024 to nowe spojrzenie na dotychczasowe połączenia kolorystyczne. Przed nami rozwój niezwykle potrzebnego i ważnego trendu zrównoważonego rozwoju i ponadczasowej estetyki. Ekologiczne materiały i kolory ziemi będą kontrastować, by podkreślić głębię aranżacji przestrzeni.

Kolor roku 2024

Wybrany kolor 2024  to PANTONE 13-1023 Peach Fuzz  w kontekście projektowania wnętrz to miękkość i przytulność, który wprowadza do wnętrz domowych wyjątkową atmosferę.  „Atłasowy, delikatny odcień brzoskwiniowego, którego otulający duch wzbogaca umysł, ciało i duszę”. Niezależnie od tego, czy pojawi się na ścianie, w wystroju domu, czy jako akcent we wzorze, kolor roku 2024 wypełnia nasze najbardziej spersonalizowane światy pocieszającą obecnością.

Źródło: Instytut Pantone

Beż- ponadczasowy i elegancki

Architekci wnętrz prognozują, że ciepłe odcienie bieli i beżu nadal będą królowały we wnętrzach. To właśnie ta paleta barw w połączeniu ze złotymi dodatkami będzie wyrazem luksusowych aranżacji domów, apartamentów czy hoteli. Beż, wanilia, złamana biel doskonale sprawdzą się w przestrzeniach ponadczasowych. Łączenie różnych odcieni jednego koloru umożliwi stworzenie wnętrza dynamicznego i pełnego głębi przy jednoczesnym zachowaniu elegancji. Wraz ze wzrostem popularności ciepłych tonów na dalszy plan odejdzie zainteresowanie chłodną bielą i szarościami.

Innym sposobem na wprowadzenie nowoczesności będzie uzupełnienie wnętrza o intensywne akcenty. Odważna gra kontrastów doda przestrzeni energii, charakteru tworząc unikalne i inspirujące otoczenie.

Kolory, które pojawią się w aranżacjach

Odcienie zieleni takie jak butelkowa czy szałwiowa zieleń będą cieszyć się dużym zainteresowaniem.  Architekci przewidują, że królową wnętrz w nadchodzącym sezonie będzie oliwka. Te kolory użyte we wnętrzu wprowadzają do niego świeżość, harmonię i spokój. Zastosowanie ich na ścianach, meblach czy w dodatkach będzie symbolizować bliskość z naturą.

 

Ciepłe odcienie brązu to zdecydowanie trend inspirowany naturą. Użycie tych kolorów to sposób na stworzenie ponadczasowej elegancji. W połączeniu z beżem działa kojąco, sprzyja harmonii i poczuciu bezpieczeństwa. Zestawione z ich z intensywnymi tonami i akcentami może stworzyć naprawdę wyjątkową aranżację.

 

Delikatne pastele (róż, mięta, lawenda) to sposób na stworzenie subtelnej i intrygującej przestrzeni. Sprawdzi się idealnie w przypadku głównego tła oraz jako akcent, by stworzyć przyjemne wnętrze do relaksu i odpoczynku. Te kolory będą pojawiać się nie tylko w sypialni, ale w łazience i kuchni. Co powiesz na ceramikę łazienkową w takich odcieniach?

Głębokie odcienie niebieskiego nawiązują do koloru burzowego nieba. W zależności od tego, jaki odcień zostanie wybrany i w jakich proporcjach zostanie użyty, może stworzyć wyrafinowaną atmosferę. Jest to kolor idealny do sypialni, łazienki czy salonu, miejsca, w którym będziemy będzie panować atmosfera relaksu. Intensywniejsze odcienie, sprawdzą się w różnych odsłonach np. frontach szafek.

Wnętrzarskie trendy kolorystyczne na rok 2024 obfitują w elegancję, dominację palet neutralnych z kontrastowymi detalami. Wyraziste barwy w małych dawkach będą dopełniać  intrygującym aranżacjom przestrzeni. Kolor staje się potężnym narzędziem wyrazu, pozwalającym na kreację przestrzeni, które nie tylko zachwycają estetyką, ale także wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie.

Podczas projektowania i aranżowania przestrzeni niezależnie od panujących trendów kierujemy się indywidualnym dopasowaniem barw do stylu życia Inwestorów. Naszym celem jest stworzenie wnętrza, w którym będą czuli się wyjątkowo.

przeczytaj wspisy na blogu

kontakt Agnieszka Drońska

+48 603 699 900